Michelin Primacy 4 225/40R18 92Y Xl

503.24

Opis

Opony letnie

Michelin

Opony letnie Michelin Primacy 4 w rozmiarze 225/40 R18 92Y XL

Jak należy interpretować rozmiar 225/40 R18 omawianych opon letnich? Pierwsza liczba w rozmiarze określa jej szerokość i jest zazwyczaj podawana w milimetrach – w tym przypadku jest to 225 mm (22,50 cm). Druga liczba to wysokość profilu opony – wartość ta jest w rozmiarze podawana jako procent z szerokości – tutaj 40 to nic innego jak 40% z 225, czyli 90 mm. Litera to typ konstrukcji opony, najczęściej spotykane „R” to budowa radialna. Ostatnia z liczb w rozmiarze to średnica felgi, na jaką należy zamontować dany produkt – w tym przypadku 18 cali, czyli 45,72 cm. Prezentowane opony Michelin Primacy 4 225/40 R18 mają indeks nośności 92 – najwyższa wartość obciążenia przy jeździe z maksymalną prędkością wynosi tu 630 kg. Z kolei maksymalna dopuszczalna prędkość, z jaką można jechać na tym modelu to 300 km/h, co daje indeks prędkości Y. Model letni Michelin Primacy 4 225/40 R18 w ramach europejskiego systemu etykiet otrzymał klasę B za poziom oporów toczenia, klasę A za przyczepność na mokrej nawierzchni oraz 68 dB w pomiarze hałasu zewnętrznego. Opony letnie Michelin Primacy 4 225/40 R18 są projektowane z myślą o samochodach typu BMW Seria 1 (F20-F21 FL), Ford Mondeo (III), VW Golf (VI), Peugeot 308 (T7) czy Seat Toledo (III).

Opona do samochodu osobowego

Opony osobowe mogą być całoroczne, letnie lub zimowe. W zależności od potrzeb czy posiadanego budżetu kierowcy mogą wybierać wśród najtańszych opon osobowych klasy ekonomicznej, średniej (dobry stosunek ceny do jakości) lub premium (najwyższy poziom osiągów). Opony osobowe najczęściej wyposażone są w bieżnik asymetryczny (szczególnie te modele do samochodów o większej mocy) lub kierunkowy (najbardziej popularny wśród opon zimowych i całorocznych, ale jest też często stosowany w oponach letnich).

Klasa – premium. Opony dla wymagających kierowców gwarantujące najwyższą jakość

Opony klasy premium (wyższej) to najbardziej zaawansowane modele na rynku. Podczas ich projektowania i produkcji wykorzystywane są nowoczesne technologie i doskonałe jakościowo składniki. W efekcie opony klasy premium oferują najwyższy poziom osiągów niezależnie od panujących warunków. Na zakup opon z tego segmentu najczęściej decydują się kierowcy o dynamicznym stylu jazdy, posiadający mocny samochód czy pokonujący dużą liczbę kilometrów w ciągu roku. Popularne marki: Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Nokian, Pirelli, Vredestein czy Yokohama.

Etykieta unijna opon Primacy 4 225/40 R18 czyli ocena spalania, hamowania i hałasu

Spalanie paliwa – ocena B Podczas toczenia na opony działają różne siły – w zależności od konstrukcji mogą one przeciwstawiać się im lepiej lub gorzej. Pokonywanie oporów toczenia pochłania prawie 20% spalania paliwa. Dlatego parametr ten jest tak ważny i został zawarty na etykietach. Za poziom oporów toczenia opony mogą otrzymać klasy od A do G, ale warto wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia modeli lepszych i gorszych. Kupując opony o niskich oporach toczenia można zaoszczędzić nawet 0,25 litra paliwa na 100 km. Taką samą ocenę – „B” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 35 innych produktów spełniających kryteria – opony letnie (sezon), 18 cali (średnica) oraz premium (klasa). Hamowanie na mokrym – ocena A Przyczepność na mokrej nawierzchni to zdolność zachowania kontaktu opony z pokrytą wodą jezdnią. Najkrótszą drogą hamowania cechuje się ogumienie zaliczane do klasy „A”. Najsłabsze parametry pod tym względem mają modele z notą „F” (w przypadku aut osobowych) lub „G” (dla pozostałych pojazdów). Identyczną notę – „A” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 8 innych produktów spełniających wytyczne – opony Michelin (producent), letnie (sezon) oraz 225/40 R18 (rozmiar). Hałas na zewnątrz – 68 dB Za hałas zewnętrzny unijna etykieta przewiduje przyznanie od 1 do 3 fal i umieszczenie obok nich liczbowego wyniku pomiaru w dB. Warto wspomnieć, że decyzja o umieszczeniu na etykietach właśnie tego parametru budzi pewne kontrowersje. Dla kierowców większe znaczenie ma poziom hałasu wewnętrznego, który jest odczuwany w kabinie i wpływa na komfort jazdy. Informacja o hałasie zewnętrznym emitowanym przez opony wynika z prowadzonej przez UE polityki ochrony środowiska. Wynik „68 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 7 innych produktów spełniających kryteria – opony Primacy 4 (model) oraz 18 cali (średnica).

Firma Michelin

Opony Michelin uznawane są z jedne z najlepszych na świecie. Poszczególne modele marki zajmują czołowe pozycje w testach, mają dobre parametry na etykietach i są polecane przez setki tysięcy kierowców. Warto wiedzieć, że jedna z najbardziej nowoczesnych fabryk koncernu znajduje się w Olsztynie. Opony Michelin zawsze mają do zaproponowania nowatorskie rozwiązania technologiczne i najwyższą jakość wykonania. Marka słynie z uczestnictwa w cyklu WRC i rekordowej liczby zwycięstw w wyścigu 24h Le Mans.

Asymetryczna rzeźba bieżnika

Opony asymetryczne uznawane są za najbardziej zaawansowane technologicznie na rynku. Najczęściej spotyka się je w przypadku modeli premium, ale znajdziemy je też w ofertach marek klasy średniej czy ekonomicznej. Bieżnik opon asymetrycznych dzieli się na dwie części: zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwsza z nich odpowiada za zachowanie stabilności podczas manewrowania, a zadaniem drugiej jest odprowadzanie wody. Opony asymetryczne sprawdzają się w samochodach o większej mocy, dobrze tłumią hałasy i zużywają się najbardziej równomiernie.

Oznaczenia 92Y, XL oraz FR

Napisy „92” oraz „Y” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 630 kg) oraz prędkości (do 300 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon letnich. XL to skrót od extra load oznaczający ogumienie o wzmacnianej konstrukcji. Akronim FR oznacza oponę posiadającą rant ochronny felgi.

Opona letnia

Opony letnie to modele, które najlepiej sprawdzają się w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Najlepiej zamontować je, gdy średnia dobowa temperatura regularnie przekracza 7 st. C. Opony letnie mają za zadanie zapewnić dobrą przyczepność na suchej nawierzchni oraz podczas opadów deszczu, a także odpowiedni komfort jazdy i małe opory toczenia. Opony letnie najczęściej wyposażone są w bieżnik asymetryczny lub kierunkowy. Jak kupić opony letnie? Najlepiej zapoznać się z ich etykietami, sprawdzić wyniki testów i opinie użytkowników.

Gwarancja na opony Primacy 4

Gwarancja na opony Michelin obowiązuje przez 5 lat od daty zakupu produktu i standardowo obejmuje wszelkie wady związane z jakością wykonania czy materiałów użytych do produkcji opony. Jeśli model zostanie oddany do reklamacji i po przeprowadzonej ekspertyzie zostanie ona uznana, to w przypadku opon zużytych w mniejszym stopniu niż 20%, producent zwróci 100% wartości wadliwego produktu. W innym wypadku udzieli rekompensaty w wysokości proporcjonalnej do jego stopnia zużycia.

Opinie kierowców rozmiaru 225/40 R18 o oponach Michelin Primacy 4

Opony Michelin to bardzo dopracowane produkty, które oferują najwyższy poziom osiągów. Potwierdzenie tego można znaleźć w międzynarodowych testach, na europejskich etykietach czy w recenzjach użytkowników publikowanych w Internecie. Przykładowe opinie o oponach letnich Michelin brzmią następująco: „doskonałe jakościowo – trzymają się drogi, dobrze tłumią nierówności, spalanie na dobrym poziomie – zdecydowanie polecam”; „bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, na parę sezonów można zapomnieć o oponach – po prostu robią swoje”.

e film net
, przekierowaniu
, paczka w ruchu jelenia góra
, wymiary do paczkomatu
, koedy jest dzien taty
, ridge wallet polska
, jak usunąć komentarz z allegro
, rejestr-bdo
, sledzenie listów
, rejestracja vinted
, korona euro
, kugel nagel
, prawo pocztowe odbiór przesyłki poleconej
, zmiana paczkomatu
, jak nadać paczkę w paczkomacie
, czy kurier dpd jeździ w soboty

yyyyy